A belterületi beavatkozási helyszín a kivitelezési munkálatok megkezdése előtt. (2019. június)
© Farkas Viktor Mátyás, WWF Magyarország. A tó kialakítása rendkívül komplex, különböző lejtésszögű rézsűk és váltakozó szélességű padkák alkotják. (2019. ősz)
© Farkas Viktor Mátyás, WWF Magyarország. Az víztisztítóból kifolyó dekantvíz vas és mangán tartalma megszínezi a vizet. Ezt egy előülepítővel segítségével tisztítják. (2020. tavasz)
© Farkas Viktor Mátyás, WWF Magyarország. A nyílt vízfelület párolgás útján hűti a mikroklímát, segít elviselhetőbbé tenni a nyári hőhullámokat. (2020. tavasz)
A helyi vízmű területéről érkező dekantált víz egy zárt rendszerű csővezetéken érkezik. A víz tározóba gyűjtése a terület zöldítését is szolgálja. (2020. tavasz)
A belterületi tó amellett, hogy komoly hatást gyakorol a települési mikroklímára, rekreációs lehetőséget is biztosít. (2020. tavasz)
A külterületi szennyvíztisztító vízellátására építő tó kivitelezési helyszínéül szolgáló terület. (2020. április)
A külterületi tó kialakítási munkálatai 2020. májusában kezdődtek meg.
A belterületi tóval ellentétben itt egy olyan vizesélőhely kialakítását tervezik, amely a szennyvíztisztító kibocsátott vízellátásán alapszik. (2020. május)
A tó a víz beszivárgás növelésével az aszálykockázatot hivatott csökkenteni a környező mezőgazdasági területeken. (2020. május)